چربی شکمی ریسک سکته

چربی شکمی ریسک سکته دوم را افزایش می‌دهد

مطالعه جدید نشان می دهد در بازماندگان حمله قلبی، چربی دور شکمی می تواند به معنای وقوع حمله قلبی دوم باشد.
مطالعات اولیه نشان داده اند چاقی دور شکمی افراد را در معرض خطر اولین حمله قلبی قرار می‌دهد. مطالعه جدید نشان می‌دهد چربی دور شکمی احتمال سکته دوم را هم افزایش می‌دهد.

دکتر «هانیه محمدی»، پژوهشگر تحقیق از دانشگاه کارولینسکا سوئد، در این باره می‌گوید: «چربی شکمی نه تنها ریسک اولین حمله قلبی یا سکته را افزایش می‌دهد، بلکه احتمال وقوع حملات قلبی بعدی را هم در پی دارد.»

وی در ادامه می‌افزاید: «حفظ اندازه سالم دورکمر در پیشگیری از حملات قلبی و سکته‌های بعدی مهم است. چاقی دورشکمی با داشتن رژیم غذایی سالم و متعادل و فعالیت فیزیکی منظم، قابل حصول است.»

به گفته محمدی، «چاقی شکمی به دلیل ارتباط با مشکلات تسریع کننده روند لختگی خون در عروق نظیر فشارخون بالا، قندخون بالا و دیابت و همچنین افزایش میزان کلسترول خطرناک است.»

به گفته محققان، این نتایج بیانگر این مطلب است که مکانیسم‌های منفی زیادی در چاقی دور شکمی نقش دارند که هنوز شناخته شده نیستند.

در این مطالعه، بیش از ۲۲ هزار نفر در سوئد که دچار اولین حمله قلبی شده بودند بالغ بر ۴ سال تحت نظر بودند. چاقی دورشکمی در قالب اندازه دورکمر ۹۴ سانتیمتر برای مردان و ۸۰ سانتیمتر برای زنان تعریف شد.

محققان در طول مدت مطالعه دریافتند چاقی دورشکمی با حملات قلبی و سکته‌های مرگبار و غیرمرگبار مرتبط است.

همچنین ریسک حمله قلبی دوم مرتبط با چاقی دورشکمی در مردان بیشتر از زنان است.

باید بپذیریم که لازم است برای رفع چاقی و حفظ جوانی و شادابی باید از شر چربی‌های اضافی که فرم و ظاهر نامناسبی به شما می‌دهند خلاص شوید. نخستین و اصلی ترین گام در این بین انتخاب پزشک متخصص در این زمینه است.. بهره مندی از بازخوردهای مناسب از جانب مراجعین می‌تواند بزرگترین دلیل در این زمینه باشد.  همان انتخاب بهترین گزینه است. زمانی که انجام عمل‌های لاغری و پیکرتراشی سخن می‌گوییم یکی از نخستین گزینه‌ها بدین منظور استفاده از تجارب ارزشمند است. شما می‌توانید پس از انجام معاینات و تشخیص  در کمترین زمان ممکن صاحب فرم ایده‌آل خودتان شوید و با چاقی مفرط ناشی از انباشت چربی در نواحی مختلف بدن خداحافظی کنید. بنابراین اگر تاکنون در زمینه مراجعه به پزشک متبحر و مجرب در این زمینه مردد بوده‌اید یا از بین گزینه‌های متعدد قادر به انتخاب نبوده‌اید دیگر درنگ نکنید و هم اینک برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه نمایید.  با استفاده از تجهیزات و کادر درمانی مجرب و آموزش دیده در یک محیط بهداشتی و دلنشین قطعا بهترین انتخاب شما خواهد بود.

منبع:مشرق نیوز

دیدگاهتان را بنویسید