مزایای داروهای فشار خون

نحوه عملکرد داروهای فشار خون

فرورفتن معکوس، که در آن فشار خون در هنگام خواب بیشتر از ساعات بیداری است.

هر سه نوع کاهش غیرطبیعی فشار خون با خطرات سلامتی مختلفی همراه است. آنها می توانند عروق و قلب، کلیه ها، سطح قند خون و موارد دیگر را تحت تاثیر قرار دهند.

تنها راه برای دانستن اینکه فشار خون شما چگونه تغییر می کند، اندازه گیری منظم آن در زمان های مختلف در طول روز و شب است. قرص لاغري گلوريا یکی از راه‌های انجام این کار، پایش فشار خون سرپایی (ABPM) است.

این تکنیک شامل پوشیدن یک کاف فشار خون مانند آن چیزی است که ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما در مطب خود استفاده می کند. شما از آن برای مدت زمان مشخصی استفاده می کنید، معمولاً ۲۴ یا ۴۸ ساعت. کاف به یک مانیتور کوچک متصل می شود که می تواند به یک کمربند یا یک لباس وصل شود. این دستگاه هر ۱۵ یا ۳۰ دقیقه به طور خودکار فشار خون شما را اندازه گیری می کند.

ABPM فشار خون را در هنگام خواب و همچنین در ساعات بیداری اندازه گیری می کند. به همین دلیل، می‌تواند یک راه مفید برای فهمیدن اینکه در صورت وجود، کسی تمایل دارد که در شب چه نوع غوطه‌وری داشته باشد.
مزایای استفاده از داروهای فشار خون در شب

تعداد کمی از مطالعات نشان داده‌اند که داروهای فشار خون زمانی که در شب یا برای افرادی که در شیفت شب کار می‌کنند، قبل از خواب مصرف می‌شوند، بهترین اثر را دارند. بزرگترین و مهم ترین آنها آزمایش کرونوتراپی Hygia است. این یک مطالعه شش ساله بر روی بیش از ۱۹۰۰۰ فرد مبتلا به فشار خون بالا است.

محققان شرکت کنندگان را به دو گروه تقسیم کردند. یک گروه داروی فشار خون خود را صبح مصرف کردند. دیگری شبانه مواد خود را مصرف کرد. حداقل یک بار در سال، همه افراد از ABPM برای ثبت فشار خون خود استفاده می کردند.

محققان دریافتند که در مقایسه با گروه صبح، کسانی که داروهای فشار خون خود را در شب مصرف می‌کنند، کمتر در معرض خطر ابتلا (یا مرگ ناشی از) تعدادی از بیماری‌ها قرار دارند. به عنوان مثال، نتایج پیشنهاد کردند:
فشار خون بالا چه عوارضی دارد؟

خطر سکته مغزی ۴۹ درصد کمتر بود.

حتی خطر حمله قلبی ۴۴ درصد کمتر بود.

خطر نارسایی قلبی ۴۲ درصد کمتر بود.

مطالعه ای در سال ۲۰۱۵ در مجله Diabetologia نشان داد که مصرف این داروها در شب خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را در افراد مبتلا به فشار خون بالا کاهش می دهد. مزایای بالقوه باعث شد انجمن دیابت آمریکا در استانداردهای مراقبت پزشکی خود در دیابت بیان کند که ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی باید به مردم بگویند که داروهای فشار خون را در شب مصرف کنند.

فشار خون شما در طول روز تغییر می کند. زمانی که برای اولین بار از خواب بیدار می شوید، افزایش می یابد و در طول روز با شیب هایی همراه است. برخی از این الگوها با خطرات سلامتی مرتبط هستند.
کرونوتراپی و بهترین زمان مصرف داروهای فشار خون

تحقیقات روی کرونوتراپی شواهد قانع کننده ای برای مصرف داروهای فشار خون در شب پیدا کرده است. انجام این کار ممکن است خطر حمله قلبی، سکته مغزی و دیابت نوع ۲ را کاهش دهد.

مطالعات دیگر مزایای احتمالی مصرف داروهای فشار خون در شب را گزارش می دهند. یکی این است که بسیاری از مردم بیشتر احتمال دارد داروهای خود را قبل از خواب مصرف کنند تا صبح. یکی دیگر از این موارد این است که اثرات داروهای فشار خون مصرف شده در شب نسبت به زمانی که افراد صبح آنها را مصرف می کنند، کندتر از بین می روند.

هیچ کدام از اینها به این معنی نیست که هرگز نباید داروهای فشار خون خود را در صبح مصرف کنید. در واقع، اگر از داروهای ادرارآور استفاده کنید، بهتر است. آنها با کمک به کلیه ها برای خلاص شدن از شر مایعات اضافی در بدن کار می کنند.

این بدان معنی است که آنها می توانند باعث ادرار بیشتر شما شوند، که ممکن است به معنای سفرهای بیشتر به حمام در شب باشد. گاهی اوقات بهتر است آنها را صبح مصرف کنید.

همیشه هر دارویی را طبق دستورالعمل ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود مصرف کنید. اگر داروی فشار خون خود را صبح مصرف می کنید، آن را در شب بدون صحبت با پزشک خود شروع نکنید.

منبع: اقتصاد انلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کاری از : خرید بک لینک آی آر